şömine - şömineler - şömine modelleri - şömine fiyatları - izmir şömine -

26 Ocak 2010 Salı

şömine aksesuarları

Şömine aksesuarları yada şömine seti olarak bilinir. Farklı şömine malzemelerinden meydana gelen parçalardır. Bu aletler şömineyi kullandığınız zaman lazım olacak, ateş yakmanızda yardımcı ya da yakmadığınız zaman temizlemede olanak sağlıyacak ürünlerdir. Şömineler için topladığımız odunları şömine odun kap içersinde muhafaza edebiliriz. Daha sonra bu odunları yakıp alevlendirmek için körükler bize yardımcı olacaktır. Şömine kurulumu ve montajı yaptırdıktan sonra işiniz tamamen bitmiyor. Tabi şömineyi tutuşturma araçları olmadan, ya da odunları taşıyıp koyacağınız bir kap, şömine alevini püskürtmek hava almasını sağlayıp daha çabuk yanmasını sağlamak, Sıcak iken içersindeki közleri oynamak için demir çubuklar gibi birçok aparata ihtiyaç duyulmaktadır.

Şömine Siperlik

Şömine Siperlik

Şöminenin ateşinden çocuklarımızı korumak için ise siperlik kullanabiliriz. Şömine aksesuarları yanmaz malzemelerden imal edilirler.

Şömine Odun kabları

Şömine Odun kabları

Genel olarak şömine aksesuarları için kullanılan malzemeler ; çelik, pirinç, demir ve ferforje gibi sağlam ve yanmaz malzemelerdir. Demir şömine aksesuarları nikelaj kaplamalar ya da antrasit kaplamalı olarak yapılandırılabilir.

Şömine Körük

Şömine Körük

Kullanacağınız aletlerin arasında en çok lazım olacak ocak demiri, köseği ya da karağı isimi verilen uzun demir çucuk ihtiyaç duyacağınız önemli malzemelerdir. Bu demir çubuğun kullanımı “şömine” yanarken karıştırmaktır. Şömine maşaları, odun kesme pensi, faraş, kürek, şömine aletlerini yerleştirme demirleri, odun sepetleri, şömine borusu, şömine çakmakları, şömine cam siperlik, şömine camı, şömine metal siperlik gibi diğer malzemelerde ihtiyaç duyulacak aletler arasında yer almaktadır.

Maşa ve Kürek Takımları

Maşa ve Kürek Takımları

Şömine Aksesuarları Fiyatları aletlerin kalitesine ve kullanılan malzemelere göre değişir. şömine aksesuarları

Sulu şömine

Sulu şömine günümüzde giderek yaygınlaşan ve herkez tarafından tavsiye edilen bir şömine modelidir. Güneş enerji sistemleri ile birlikte çalışan sulu şömine sistemleri evinizi ısıtmada sizlere mükemmel olanak sağlıyor. Bunun yanında tercih edilmesininde en büyük nedeni entegre edildiği sistem sayesinde yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Çalışma sistemi ise çok basit, güneş enerji sistemleri suları ısıtarak diğer ısıtma katmanı kalorifer hatları ile şöminenize kadar iletilir. Bu uygulamaya güneş enerjisi sayesinde ev ısıtma olarak geçmektedir. Doğaz gaz kombileri ilede kombine edebilen seçenekleri mevcuttur. Sulu şömine ile birleştirilmiş güneş enerjisi sistemlerinde iki tane serpantin boyler, sunmax kolektör (en az 4 adet) otomatik kontrol üniteleri (2 tane) limiter (1 tane) oda termostat (1 tane) imbisat depo (1 tane) 3 yollu vana ile motor (1 tane) ayrıca pompa (1 tane) eklenerek üzerine entegre edilmiştir.

Sulu Şömine
Sulu Şömine

“Sulu şömine modelleri” farklı firmaların çeşitli yollarına göre değişmektedir. Su hazneli “şömine” gövdeleri ile desteklenen şömineler 1.5 bar kadar basınca dayanıklıdır.

Sulu Şömineler İç Çalışma Prensibi

Sulu Şömineler İç Çalışma Prensibi

Sulu şömine fiyatları 890 TL kadar çok pahalı olabilmektedir. Ancak ucuz olan modelleri ve çeşitleri piyasada mevcuttur. sulu şömine

Evinize uygun şömine modelleri

Evinize uygun şömine modelleri ilk olarak kendi zevkinizin ön planda olduğunu düşünerek karar vermelisiniz. Yani salonu 30 m2 kadarda olsa kendi düşüncesine göre eni 100 cm olan bir şömine de koyabilir, salonu 60 m2 – 100 m2′de olsa kendisine 60 cm’lik bir eni olan şömine de koyabilir. Bu birazcık zevke odaklı bir durumdur ilk etapta. Bunun yanında şömine hazneleri çok çeşitli olur. Bunlar U Tipi, L Tipi, Bombeli ve Kaset modeller diyerek birçok model sayabiliriz. İşte bunlara karar verirken öncelikli olarak o mekandaki salonun kaç m2 olduğu, eğer ev ısıtılacaksa evin toplam olarak kaç m2 olduğu ve burda kullanılacak “şömine” sisteminin nasıl bir sistem olduğuna kadar birçok teknik detay bulunmaktadır, bunların hepsini tek tek incelemek gereklidir.

Evinize uygun şömine modelleri

Evinize uygun şömine modelleri

Özellikle odunlu şöminelerde müşteri istemesine rağmen kullanılamaz denilen evler, bacası müsait olmayan evlerdir.

Her Eve Uygun Şömine

Her Mekana Uygun Şömine

Çünkü iyi bir şömine için uygun baca standartları lazımdır. Bu baca yoksa eğer evde ve evin içerisinden veya dışarısından tadilat yapılarak bir baca sistemi kurulmak istenmiyorsa eğer bu eve şömine kurulamaz.

Odunlu Şömine Modelleri

Odunlu Şömine Modelleri

Evinize uygun şömine modelleri için aklınızda ve çeşitlerde ince eleyip sık dokumalı herşeyi göz önünde bulundurarak acele karar vermemelisiniz

Ahşap şöminelerin özellikleri

Ahşap şöminelerin özellikleri ilk başta güvenli bir sistemdir. Etrafında çevrili tabaka granit ve ya mermer gibi sağlam malzemeler kullanılarak yapılıyor. Evin içersindeki mobilya ürünleri, aksesuarları ile dekorun uyumunu sağlaması biraz zor olacağı için buna dikkat etmek gereklidir.İşte bu çerçeve sayesinde şömine etrafındaki ahşap hiçbir şekilde zarar görmez, ahşap rahatlıkla bu alanda kullanılabilir. Ancak ahşap malzemesini seçerken dikkat etmek gereklidir. Mesela evin yer döşemesi ceviz renkli parkedir, ya da farklı bir ağaçtır. Bunların 2 ton açığı 1 ton koyusu gibi değerlendirmek lazım ve çokta dikkat etmemiz gereklidir. Evdeki ahşapların nasıl kullanıldığı çok önemlidir. Romantizmi canlandıran nostaljik bir hava esintisi ile huzurun getirdiği bir keyfi ahşap şömine sizlere her daim kazandırmaktadır.

Ahşap Şömine

Ahşap Şömine

Ev içerisinde ahşaba yer verilmemişse yerler mermer kaplama mobilyalar farklı materyallerden meydana gelmiş ise o zaman ahşap şömineleri tercih etmemeniz gerekldiri.

Ahşap Şömine Modelleri

Ahşap Şömine Modelleri

Ahşap şömine özellikleri doğallığı ve tabiatı temsil eder ve odunlarla birlikte ahenk içerisinde romantizm havasını size yaşatır.

Ahşap Gitar Şömine

Ahşap Gitar Şömine

Şömine kurulumu ile şömine kullanımı

Şömine kurulumu ile şömine kullanımı ilk olarak 1990 yılının Kasım ayında DTU tarafından şömine kurulumunda uygulamalar yapılmıştır. Şömine kurulumunda görevli şirketler ile bağlantı kurulması gereklidir. Tesisat döşenirken Birleşik Teknik Dökümanı içerisinde yer alan maddeler kurallara paralel bir şekilde düzenlenmelidir. Profosyonel kadrosu olan ve “şömine” üzerinde uzmanlaşmış firmalarla irtibata geçmelisiniz. Şöminelerin bütününde ısıtma gövdeleri kenarlarında tamamıyla yalıtkan metaryaller kullanılmıştır. Bunun yanında dahili bir sistemle ısıyı bir arada tutma yöntemi vardır. Elektrikli şöminelerin dışında diğer şömineler için bunları söylemek mümkün olabilmektedir. Şömine içerisinde ısınmak için yakmanızı tavsiye edebileceğimiz odunlar genel olarak söğüt, kayın, kavak, gürgen ve meşe ağaçlarıdır. Bilindiği gibi bazı şömine modelleri odun yakmak için tasarlanır barbeküler gibi…

Şömine Kurulumu

Şömine Kurulumu

Yumaşak odunlar, sert odunlar ağaçların cinsine göre değişir fazla alevli yanan reçineli ağaçları tavsiye etmiyoruz.

Şömine kurulumu ile ısınma işleminiz bitmiyor şömine kullanımı hakkında birşeyler öğrenmeniz ve uygulamanız gerekir. Mesela şömineler içerisinde bazı yakıtların yanması yasaktır ;

* Ser mineral yakıt kömür.
* Akaju gibi kökeni afrika olan ağaçlar.
* Tuzlu bir ortamda bırakılmış ağaç.
* Yanmayı kolaylaştırmak ve tutuşturmak için kullanılan yağlar, benzin, mazot, alkol gibi kimyasal maddeler.

Şömine Kullanımı

Şömine Kullanımı

Şöminede odun yakmak için ilk olarak kapak açılır ve bacanın klapeleri varsa uygun konuma getirliğ odunlar uygun bir şekilde içerisine atılır. 3 – 4 tane kütük parçası bunun için yeterlidir. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir durum ise şömine kullanımında ateşin korladığı anda odun atmayın.

Şömine kurulumu sonrasında şömine kullanımı hakkında diğer bilmeniz gereken önemli konular ;

- Şöminenin çok yüksek derecede ısınmasından kaçının tehlikeli bir durumdur.
- Şömine kullanımı süreci boyunca saman, sarmaşıl, ağaç dalları, ot gibi maddeleri yakıt olarak kullanmayın.
- Yanar durumda olan şöminenin yanına yaklaşmayın özellikle çocuklarınızı uzak tutun.
- Ateş alevlerini gereğinden fazla yükseltmeyiniz
- Şöminenin yanma havaları girişlerini değiştirmeyiniz.

“Şömine Kurulumu” ile “Şömine Kullanımı” hakkındaki öneri ve tavsiyelerimizi dikkate almanız ilk olarak sizin sonra şömineninizin yararına olacaktır

Şömine hazneleri temizliği

Şömine hazneleri temizliği üç çekmecesi olan hazneler vardır. Bunlar evlerimizdeki eski soba modelleri gibidir, çekmeceyi çekersiniz içerisine zaten odun külleri dolmuştur. Şömine haznesi çekmecesi içerisinde olan külleri tekrar boşalttıktan sonra yerine koyarsınız. Farklı şömine haznelerinin bazılarında ızgara vardır. Izgara üzerindende çok rahat temizliği yapılabilir. Şömine temizleme fırçaları sayesinde yakma işlemi bittikten sonra haznenin içerisindeki hiçbir şekilde ateş veya köz kalmadıktan sonra fırça yardımıyla külleri ızgaranın içerisine doğru süpürebilirsiniz. Süpürme işlemi bittikten sonra ızgarayı kaldırıp içindeki kül toplama kovasını tekrar boşaltabiliriz. Yapay odunlar vardır bunlar içerilerinde sentetik maddeler içerirler. Bu sentetik maddeler yanarken cama yapışma olasılığı vardır. Bunların daha sonra temizlenmesi oldukça güçtür.

Şömine Hazneleri Temizliği

Şömine Hazneleri Temizliği

O yüzden her zaman doğal odun yakmayı tercih etmelisiniz. Doğal odun yakılan bir “şömine” yaklaşık 3-4 günde bir kirlenir. Kirlendiği zaman şömine haznesi açılarak normal bir şekilde temizlemesi yapılabilir

Şömine Çeşitleri

Şömine çeşitleri şimdilerde teknolojik yapılar ile yeni jenerasyon ürünleri ortaya çıkmakdır ve sürekli değişim süreci içerisinde şık ve lüks çeşitler kendini hissettirmektedir. Güzel bir şömine çeşidi arıyorsunuz ancak henüz nasıl bir tip şömine alacağınıza karar veremiyorsunuz. Tabi aklınızda birçok soru var bu konu üzerine ;

* Şömine çeşitleri hangi yakıtları tüketmelidir?
* Mekanların büyüklüğüne göre hani “şömine” olmalı ne kadar alanı ısıtıyor bunu öğrenme?
* Şömine modelini mekanın bir köşesinde mi? Yoksa düz duvaramı monte ettirmeliyim?
* Şömine çeşitlerini giydirmeli miyim? Giydirmemeli miyim?
* Hazneleri özellikleri neler olmalı
* Isıtmak için gerekli maaliyeti ne kadar olmalı?

Şömine Çeşitler

Şömine Çeşitler

Bazı şömineler işte bütün bu aklınıza takılan soruların cevabını size özellikleri ile veriyor ve kanıtlıyor.

Doğalgazlı Şömineler

Doğalgazlı Şömineler

Şömine bütün odaları ısıtırmı? Diye düşünebişirsiniz. Evet bazı şömine çeşitleri vardır ki özellikle ithal olanlar maliyet bakımından bütçenizi zorlayabilir.

Mermer Şömine

Mermer Şömine

“ŞÖMİNE ÇEŞİTLERİ”

- Klastik Şömine
- Doğal Gazlı
- Elektrikli Şömine
- Soba Şömine

Naturel Şömine

Naturel Şömine

Ancak binanaların bütün heryerinden geçen boru baca sistemleri ile fanlar sayesinda asma tavandan geçirilen borular ile evin her köşesinde ısınmak mümkündür.

Şömine Çeşitleri Fiyatları istenilen özelliklere göre değişir. şömine çeşitleri

Şömine Nasıl Yakılır

Şömine yakmak nasıl olur bilmiyorsunuz. Şömine yakarken nelere dikkat etmelisiniz size bunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Evet şimdi ki konumuz “Şömine Nasıl Yakılır” okuyun ve takip edin…

Şöminemizi yakarken içerisinde bulunan ızgaranın altında bulunan bir boşluk vardır. Bu sayede yan tarafalardaki soğuk hava sistemlerinden içeri giren havanın belli bir kısmını şöminenin yanması için içeri girmesi sağlanmıştır. Dolayısıyla şöminemizi yakarken odunlarımızı bu bölge üzerinde toplamamızda fayda vardır. Şömineyi yakmadan önce ızgara üstüne buruşturulmuş bir gazete kağıdı koyabilirsiniz, üzerine kolay yanabilecek tahta parçaları çıra gibi bir şeylerde koyabilirsiniz. Şömine tutuşturmak ya da yakmak aslında çok zor bir işlem değildir. Biraz dikkatli ve özenli davranarak şömine yakmayı basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Şömine Nasıl Yakılır

Şömine Nasıl Yakılır

Onun üzerinede odunları rahat hava alabileceği yani oksijenin geçebileceği şekilde nefes alması için boşluk bırakılmalıdır. Odunları üçgen şekilde dizerseniz şömine yakımında zorluk çekmezsiniz, ancak yanyana ya da üst üste dizdiğiniz zaman oksijen dolaşımı az olacağı için yeterli verimi alamazsınız. Şömine tutuşturmak için kesinlikle uyuşturucu maddeler, kömür, benzin, alkol, mazot gibi yanıcı ve uçucu maddeleri kullanmayınız.

Şömine Odunları Dizme

Şömine Odunları Dizme

Şömine Nasıl Yakılır hakkında biraz olsun tecrübe sahibi olduğunuz dikkatli ve güvenli bir şekilde yakmayada özen göstermeyi unutmayınız. şömine nasıl yakılır

Şömine Baca Sistemleri

Şömine baca sistemleri dumanın dışarı sağlıklı bir şekilde atılmasında en büyük etkendir. Şömine kullandığınız zaman sorunlarla karşılamaşmak istemiyorsanız düzgün baca sistemi kurmanız gereklidir. Yoksa şömineniz sadece dekoratif bir aksesuar gibi görünmekten başka bir işe yaramaz. Gerçek bir ısı keyfini baca sistemi olmadan yaşayamazsınız. İdeal şömine baca sistemleri ölçüleri 20*x20 – 23×23 – 25×25 3 tane farklı “şömine” hazene çeşirlerine göre bacaların ölçüleri değişiklik gösterir. Günümüzdeki şömine modelleri açık şömine sistemleri ile kapalı şömine sistemleri olarak 2 ayrı kategori altında inceleyebiliriz. Mekanlarınızdaki mevcut sistemlerden daha fazla verim sağlamak için pratik olduğu için (Hemen tutuşturabilme, yüksek ısı performansı, basit kül boşaltma, ateş seviye kontrolü) kapalı hazneli olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Şömineler kurulacakları yerlere göre özel sistemler uygulanır.

- Mutfak Baca Sistemi
- Barbeki Baca Sistemi

Şömine Baca Sistemleri
Şömine Baca Sistemleri

Şömine baca sistemleri içerisinde önemli olan husular şunlardır ;

* Dumanı geri tepme yapmaması gerekir.
* Bacanın sızdırmaması lazım
* Baca kurum tutmamalıdır.
* Çatlama ve ısınma yapmamalıdır.

Çift Cidarlı Baca Sistemi
Çift Cidarlı Baca Sistemi

Çift cidarlı baca sistemi bütün bu olankları sizlere fazlasıyla sunmaktadır. Kusursuz ve pürüz olmayan yüzeyi ile kurum tutmamayı sağlar. Çift cidar sistemleri tepme havuzları sayesinde rüzgar esintili havalarda tepmeyi ve basmayı önler. Kesinlikle sızdırma yapmaz ısı izolasyon sistemleri ile binalarda bütünlüğü sağlarlar.

Şömine Baca Ölçüleri
Şömine Baca Ölçüleri

Şömine Baca Sistemleri Fiyatları proje ve uygulamalara göre değişir. şömine baca sistemleri

Şömine Montajı

Şömine Montajı nelere dikkat edilir? En önemli faktörümüz bacadır. Baca kullanacağımız şöminenin büyükliğünü veya küçüklüğünü belirleyen en önemli etken olarak “şömine montajı” içerisinde yer alır. Bacanın içerisinden, bacanın başlangıcından şöminenin çıkışına kadar tek pare hiçbir ek yeri olmayan, kaliteli paslanmaz çelik baca borusu geçirilmelidir. Şömine montajında bu baca borusunu kullanmak en büyük özelliklerden bir tanesidir. Şömine haznesinin terazisi alındıktan sonra etrafına bir ısı odası örülür. Bu ısı odasının içerisinde kullanılan taş yünü önemlidir. Kendinden alüminyum folyolu taş yünü ile izalosyon sağlanmalıdır. Yine ısı odasının içerisine montaj sırasında menfezler olur. Bunlar soğuk hafa giriş menfezi ve sıcak hava çıkış menfezileridir.

Şömine Montajı

Şömine Montajı

Burdanki en önemli amaç içerde biriken ve genleşen havayı dışarıya almaktadır. Bunun yanında birde şöminenin dış giydirmesi şömine montaji için önem taşır. şömine montajı

Şömine Kapakları

Şömine kapakları modelleri ve çeşitleri günümüzde yoğunluk ve farklılık içerisindedir. Şömine kapak hazneleri dizaynları ile kullanulan malzemeleri büyük önem taşımaktadır. “Şömine” içerisinde yanan ateşleri muhafaza etmek ve dumanı bacaya en iyi ve temiz bir şekilde ulaştırmak içinde yardımcı olacak bir yapıda olmalıdır. Şöminenin dışarıdan görünümü tamamiyle değiştirebilecek olan kapak sistemlerinin lüks ve modern olmasınada dikkat etmek gerekiyor. Dekor örnekli kapak modellerini inceleyip beğendiğiniz çeşitleri şömineler üzerine taktırabilirsiniz. Ancak şık görünümü yakalayım darken kaliteden ve işlevsellikten ödün vermeyin.

Şömine Kapakları

Şömine Kapakları

Şömine kapakları üzerinde aranılan özellikler genellikle kontrollü yanmayı sağlamalı, ısı artımı yaptırmalı, az odun yakımı gerçekleştirmesi gereklidir.

Ferforje Şömine Kapağı

Ferforje Şömine Kapağı

Bakır Barbekü Kapağı

Bakır Barbekü Kapağı

Sağlam ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisin. Kristal, serami, cam, giyotin, döküm, metal, alüminyum ve birçok aleminyum “şömine kapakları” bulunmaktadır. Ayrıca bakır ilemeli barbekü kapağı ve şömine kapakları piyasada mevcuttur.

Cam Şömine Kapağı

Cam Şömine Kapağı

Şömine Kapakları Fiyatları 50 TL – 250 TL arasında kullanılan malzemelere ve özelliklerine göre farklılık gösterir. şömine kapakları

Açık Şömine Hazneleri

Açık Şömine Hazneleri

25-01-2010 · Kategori: acik-somine-hazneleri

Açık şömine hazneleri ateş alevlerinin fevkalade cazibesini mekanlarınızın içersine sokar. Açık şömine sistemleri özellikle evler için en dekoratif hususlardan bir tanesidir. Her zevke uygun şömine giydirme seçenekleri ile donatılıp “şömine” aksesuarları ile kombonize edilen çeşitliliği ile içinizi ısıtıyor. Açık şömine hazneleri içerisine attığınız odunların yanarken çıkarttıkları çıtırtı sesleri, karanlıkta ateşin vereceği romatik aydınlık ve tatlı sıcaklığı içinizde hissederek şömine zevkini doyasıya yaşıyacaksınız.

Açık Şömine Haznesi

Açık Şömine Haznesi

Açık şöminelerin hazneleri ile kapalı şöminelerin hazneleri arasındabazı farklılıklar bulunmaktadır.

Açık Şömine Hazne Sistemleri

Açık Şömine Hazne Sistemleri

Açık şömine hazneleri avantajları

* Açık şöminelerin hazneleri mekanın istenilen noktasına rahatça monte edilebilir. Modüler parçalardan oluşan hazneler hiç işçilik istemeden montaj edilme olanağını sağlıyor böylece işçilik parası vermenize gerek kalmıyor.

* Farklı modelleri ve çeşitleri ile ev içerisindeki mimari yapıya uygunluk sağlar.

* Doğru düzgün baca sistemleri uygulandığı ve kullanıldığı zaman asla geri tepme yapmaz ve çekmeme sorunu ile karşı karşıya gelmezsiniz.

Açık Hazne

Açık Hazne

Açık Şömine Hazneleri Fiyatları kullanılan malzemelerin kalitesine ve uygulamalara göre değişiklik gösterir. açık şömine hazneleri

Şömine Hazneleri

Şömine hazneleri seçimi nasıl olmalıdır diye merak ediyorsanız işte size bazı önerilerimiz. Kaplı hazneler diğer şömine haznelerine göre daha avantajlıdır. Şömine bilindiği üzere bir ısıtma aleti olarak görülmektedir. Açık şömineler ile kapalı hazneleri karşılaştırdığımız zaman 750 derece ısıya kadar dayanan vitro seramik cam ile açık haznelere göre %70 daha çok ısıtma sağlanmış olur. Bunun yanında daha az oksijen tüketimi, ekonomik çevreci ve daha sağlıklı olduğu görülmektedir. * Şöminenin yanması için gerekli olan hava miktarı seviyesinin sizin kontrol etmeniz gereklidir.
* Oda içerisindeki tüketilen hava %85 seviyede ısıtılıp tekrakr içeriye girer. Yani açık söminelere göre %85 daha fazla havadan yararlanmış olursunuz.
* Ateş yanması esnasında ortaya çıkan zehirli gaz ile duman, haznenin gövdesindeki özel malzemeler sayyesinde daha fazla ısı ile daha az zehirli gaz filtre edilerek bacaya ulaştırılır.
* Şömine hazneleri üzerinde bulunan seramik cam sayesinde is, duman ve kıvılcım sizlere zarar veremez.
* Kapalı hazne “şömine” sistemleri ile 5 kat daha az odun kullanarak 6 kat daha fazla ısınırsınız.

Şömine Hazneleri

Şömine Hazneleri

Şömine hazneleri iç sistem yapıları

Şömine Haznesi
Şömine Haznesi

Şömine hazneleri açık hazne – kapalı hazne arasındaki farklar.

Kapalı Hazne
Kapalı Hazne

Kapalı Şömine Hazne Sistemleri

Açık Şömine Hazneleri
Açık Şömine Hazneleri
Camlı Şömine Hazne
Camlı Şömine Hazne
Elektrikli Şömine Haznesi
Elektrikli Şömine Haznesi

Şömine Hazneleri Fiyatları markalara göre ve kalitesine göre farklılık gösterir. şömine hazneleri

Elektrikli Şömine

Elektrikli şömine günümüzde artık bacası olmayan mekanlar için ideal bir seçenek. Şömineyi sadece baca sorunu yüzünden tercih etmek istemiyenler için elektrikli şömineler artık derdinize derman oluyor. İstediğiniz her yerde kullanım olanağı bulunan bu “şömine” sistemleri ile dumansız, odun ve yakıt derdi olmadan keyifli bir ısınma havasını yaşıyacaksınız. Günümüzdeki teknoloji tabi ki şömineler içinde gelişmiş sistemler getirmişler. Fonksiyonel özellikleri olan elektrik şömine grupları artık uzaktan kumandalı ve içinde ateş yanıyormuş gibi alev dalga efektleri mevcuttur.

Elektrikli Şömineler

Elektrikli Şömineler

Modern ve şıklığın bir arada olduğu modellerde mekanınızı ısıtırken şöminenin bacasız ve zahmetli dertlerine artık bir son veriliyor.

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Fiyatları 500 TL – 3000 TL arasında değişiklik gösteriyor. elektrikli şömine

Şömine Modelleri

Şömine Modelleri sizlerin zevkine göre seçilip düzenlenmiştir. Her mekana uygun şömine modelini bulabileceğiniz Showroomu sizlere göstermek istiyoruz. Şömineler bilindiği gibi artık günümüzün vazgeçilmeyen dekor unsurları arasında yer almaktadır. Model ve çeşitliliği bu alanda o kadar ilerledi ki sizler şöminenin şömine olmaktan çıkıp farklı bir aksesuar olduğu kanaatine bile varabilirsiniz. Özellikle lüks ve şık mekanların ışıltısına yeni renk ve dekorasyon uyumu getiren şömine modeli sistemler uygulanmaktadır. Herkesin zevki ve ihtiyacı için üretilebilen farklı şömineler firmaların ürün yelpazesi içerisinde bulunabilmektedir. Villa, lüks daire, prefabrik, konut, bina, bahçe, balkon, teras, ofis .. v.b. daha birçok aklınıza gelebilecek mekan ve alan içersinde şömine kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Isınmanın çok daha dışında geliştiren sistemler ile mangal keyfi, aydınlık, romantizm, nostaljik havalar getirisi ile şömine muazzam bir ısıtma faktörüdür.

Dekorasyon Şömine
Dekorasyon Şömine

Ayrıca bu modellerde ızgara keyfide bir başka olmaktadır. Isınmanın dışında sizlere sağladığı olanaklar şömineler diğer ısıstma sistemlerine göre ne kadar avantajlı olduğunu gösteriyor.

Şömine Modelleri
Şömine Modelleri

Şöminelerin tepme ve tütme olasılığı vardır. Bunun seçtiğini şöminenin dekorunun yanı sıra sisteminide incelemeniz gerekiyor. Açık sistemli, kapalı sistemli birçok şömine çeşitleri bulunmaktadır. Bunun yanında yeni geliştirilen sistemlerde “Triptronik” hazneli şömineler aynı anda açık ve kapalı sistemi sizlere sunmaktadır.

Şömine Çeşitleri
Şömine Çeşitleri

Bazıları için bir yaşam tarzı olmuş bir ürün olan şömine artık daha modern ve şık yapılarda ve çok kullanışlı sistemler ile sizlere sunulmaktadır. Birçok şömine firmaları sizin için farklı fonksiyonlarda üretim yapmaktadır.

Şömine Modelleri” Şu Şekilde Sıralayabiliriz

* Klasik Şömine Modelleri
* Modern Şömine Modelleri
* Barbekü Şömine Sistemleri
* Şömine Hazneleri
* Oyma Şömine
* Ahşap Şömine
* İki Yanı Açık Şömine
* Üç Yanı Açık Şömine
* Dört Yanı Açık Şömine
* Prizmatik Şömine

Modern Şömine
Modern Şömine

İyi bir şömine projesi oluşturmak için gerekli 5 kural vardır. Nasıl bir Şömine Modelleri seçeceğim diye karar vermeden önce aşağıdaki 5 hususu dikkate almalısınız ;

1- Seçtiğini şöminenin minumum hacmi ile oda hacmindeki oranın birbiriyle uyarlı olması gereklidir. Şunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın ufak bir oda içerisinde kocaman bir “şömine” kurulamaz.

Elektrikli Şömine
Elektrikli Şömine

2- Dış hava ağzı şöminelerin tutuşturulması için gerekli olacak hava akımına izin vermek için gerekli bağlantının yerine geçirilmesidir.

Plazma Şömine
Plazma Şömine

3- Şöminelerin duman bağlantısımım borusu şömine ile olan noktadır. Bunun açısı 45 derece olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Dekorasyon Şömine
Dekorasyon Şömine

4- Baca boru sistemi dumanı dışarı atmakta etken olacak faktördür. Bunu katı yakacaklar kullanılacak şekilde uygun malzemelerde yapmak gereklidir.

5 – Baca külahı boru sistemindeki en son parçadır. Bu sistem dumanı atmosfer içerisine eşit şekilde dağıtacak biçimde ayarlamak lazımdır. Bir diğer önemli husus dumanın oda içerisinde dolaşmasını engellemek için rüzgarın boru içerisine girmesini engellemektir.

Klasik Şömine
Klasik Şömine

Şömine Modelleri Fiyatları özelliklere göre değişiklik gösteriyor. şömine modelleri

Şömine Barbekü

Şömine barbekü uygulamaları genel olarak mermer dekorasyon malzemeleri ile yapılmaktadır. Barbekü nedir bilmiyenler vardır ;

Şömine herkezin bildiği gibi mekanların belirbi bölgelerine ısınmak yada dekor amaçlı kurulan farklı ve lüks görünüme sahip sistemdir.

Barbekü dediğimiz zaman ise genelde balkonlarda, bahçelerde ve teraslarda yani dış mekanlarda konumlandırılan mangal yapmak, yiyecek pişirmek amacı ile kurulan üzerinde ızgarası olan şömine sistemidir. Şömine dekorasyonları ile mekanlarınıza güzel bir görünümü mermer, granit ürünleri ile dilediğiniz modelde sağlayabilirsiniz.

Barbekü

Barbekü

Bahçelerde mangal ve ızgara keyfi yapmak için barbekü şömineler en uygun sistemlerdir.

Şömine Barbekü Modelleri

Şömine Barbekü Modelleri

Barbekü modelleri ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda sizlerin olanaklarına göre düzenlenebilir.

Mutfak Barbekü Sistemi

Mutfak Barbekü Sistemi

Özellikle balkonun bir köşesinde yapılandırılacak bir şömine barbekü sistemi ile yazın keyifli akşamları ızgara ve mangal seçenekleri ile süslenecek yanan “şömine” alevleri ile nostaljik hava yaratılabilecek.

Barbekü Resimleri

Barbekü Resimleri

Şömine Barbekü Fiyatları istenilen özelliklere, kullanılan malzemelere ve kalitesine göre değişiyor. şömine barbekü